Categories

Tydzień Santander Consumer Bank

Ochrona środowiska jest ważna. Zimą w miastach oddychamy smogiem, a lasy i morza przepełnione są foliowymi siatkami i plastikiem. W Santander Consumer Bank zrodził się więc pomysł, aby podczas tygodniowych aktywności zorganizowanych w siedzibie głównej we Wrocławiu, pokazać pro-ekologiczne rozwiązania, które możemy wdrożyć w życiu codziennym. Udowadniając tym samym, że myślenie eco zaczyna się od jednostki.

W trakcie aktywnego tygodnia uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak ważne są rośliny w przestrzeni biurowej oraz jak korzystać z carsheringu, czyli ekonomicznego i ekologicznego podróżowania. Mieli także możliwość spotkać się z dietetykiem oraz za pomocą specjalistycznych urządzeń przeanalizować skład tkankowy swojego ciała.

Zdrowo i ekologicznie można też jeść – zorganizowaliśmy, więc wspólne warsztaty kulinarne. Ich efektem było przygotowanie 6 wegetariańskich potraw, które sprzedawano pracownikom w porze lunchowej za symboliczną opłatę. Pieniądze ze zbiórki zostały przekazane na szczytny cel.

Tydzień Santander Consumer Bank był także świetną okazją do zaprezentowania nowej siedzimy Banku przy wykorzystaniu najnowszych technologii komputerowych. Technologii umożliwiała między innymi wirtualny spacer po przestrzeniach nowego biura. Dostępna była także trójwymiarowa makieta całego kompleksu biurowego.

Share